У столиці очікують ожеледицю

Водії, будьте уважні. Морозна зима цього року нещадна. Критично низька температура повітря спричинила складні ситуації на дорогах. У Києві до кінця січня очікується різка зміна погодних умов.

З початку листопада цього року комунальними службами було оголошено про повну готовність до очищення доріг та забезпечення вільного переміщення машин столицею. Державні установи склали новий графік виходу працівників працювати. У своєму арсеналі у разі надзвичайної ситуації вони мають близько 340 одиниць сучасної техніки. Додатково можна використовувати ще 159 одиниць підготовленої спецтехніки.

У кожному районі міста керівні особи мають у своєму розпорядженні понад 300 одиниць автотехніки для очищення доріг від крижаного покриву та снігових завалів. Київ ще з осені готувався до найсильнішої ожеледиці. Заздалегідь було куплено 38 тисяч тонн солі та близько 40 тисяч тонн піску. Все було поділено за житлово-комунальними комплексами. Співробітникам було видано спецодяг та необхідний інвентар.

Рекомендації для водіїв говорять про те, що потрібно бути дуже уважними та обережними на дорозі, а також:

  • контролювати швидкісний режим (кращий вибір у такій ситуації – тиха та спокійна їзда).
  • старатися стежити за відстанню між автомобілями.
  • включати протитуманні ліхтарі або габаритні вогні, щоб чітко було видно автомобіль з усіх боків.
  • змінити літній варіант гуми на зимовий;
  • залишатися уважним на всіх ділянках дороги (досвід водіння, хороша реакція, зимові шини не повинні давати привід розслаблятися на дорозі);
  • перед тим, як виїжджати на автотрасу, варто ретельно спланувати маршрут поїздки (відстежити, в яких районах міста є затори, можна через різні програми, форуми та сайти).

Як вислизнути від заметів і продовжувати контролювати авто

Автомобілю необхідно рухатися плавно і не поспішаючи. Тільки на прямих відрізках дороги результативніше змінити швидкість. Здійснюючи поворот у якомусь напрямі, необхідно вичавлювати зчеплення і переходити на знижену швидкість. Виїжджаючи з повороту, слід вичавлювати педаль газу м’яко. У голові варто заздалегідь скласти тактику будь-якого маневру.

Оскільки зима буває непередбачуваною, машину слід готувати до неї заздалегідь. Також слід пам’ятати, що на дорозі багато автолюбителів, які не завжди дотримуються правил дорожнього руху. І достатньо тих, які не зовсім розуміють, що робити під час ожеледиці.

Экстра Эконом