Вантажоперевезення. Історія появи вантажоперевезень

Історія розвитку вантажоперевезень показує, що ще за давніх часів для розвитку індустрії країни необхідно було перевозити товар з однієї держави в іншу. Історією вантажоперевезень вважається вдосконалення способів транспортування вантажу з одного місця до іншого. Людство постійно працювало над спрощеною системою перевезень, покращуючи способи пакування, зв’язку та транспортування. У давнину вантажі не перевозилися, а переносилися на плечах. Тоді ще не було терміну – вантажоперевезення. Немає достовірних відомостей про те, коли були здійснені перші перевезення, але можна припустити, що з винаходом колеса. Хоча і після цього в’ючні перевезення використовувалися частіше. Тварин використовували для перевезення вантажів у важкодоступних місцях. Навіть сьогодні це практикується. Наприклад, нещодавно для озброєння спеціальних підрозділів у гірській місцевості використовувалися транспортування боєприпасів конем. Використовуючи тварин, людина була позбавлена перевезення вантажів на плечах.

Історично торгові відносини були необхідні для розвитку та процвітання країни. Важливим моментом було налагодження відносин між країнами. Перші торгові шляхи документально були зафіксовані у Фінікії та Стародавньому Римі. Вони створили єдині шляхи перевезень замість хаотичних маршрутів. Їхньою метою було скоротити витрати та час на перевезення вантажу.

Китай з Європейськими країнами з’єднував дорогу під назвою «великий шовковий шлях». Це була одна з найдовших дорого з використанням в’ючних перевезень. Цей шлях проіснував понад 15 століть. За цей час розвинулася торгівля у багатьох країнах.

У 16 столітті були створені перші диліжанси і їх почали використовувати для перевезення вантажів та пасажирів. У цей час було створено перші поштові станції. Там коней, що втомилися, міняли на тих, хто відпочив.

Велику роль відіграв розвиток морських вантажоперевезень. Спершу вони мали характер дрібної торгівлі між одним селом з іншим, сплаву по річці або біля берегів, а потім набули масштабу великих перевезень. Індія сама будувала торгові кораблі та успішно торгувала з Великобританією та іншими Європейськими країнами.

Экстра Эконом